Přezutí pneumatik Run Flat, SSR

10. 2. 2017

V naše

Pneumatiky RunFlat

Označení Runflat nesou pneumatiky, které jsou schopny pokračovat v jízdě i při defektu nebo ztrátě tlaku. Takzvané dojezdové pneumatiky používá řada automobilek a nahrazuje jimi rezervní kolo nebo sadu na opravu pneumatik. Runflatové pneumatiky však mají vyšší pořizovací cenu a jejich provoz je rovněž nákladnější. Podmínkou používání těchto pneumatik je systém kontroly tlaku v pneumatikách (TPMS).
Princip funkce pneumatik
Runflat je založen na myšlence použití vyztužených bočnic pneumatiky. Pokud totiž běžná pneumatika ztratí tlak, jednoduše se pod tíhou vozidla zbortí. Patky pláště se pak mohou svléknout z ráfku nebo se může prorazit bočnice. Po několika kilometrech jízdy se pak obyčejná pneumatika úplně zničí.
Naproti tomu
zpevněné bočnice pneumatiky Runflat udrží pneumatiku na ráfku i při úplné ztrátě vzduchu. Vyztužené bočnice unesou váhu vozidla a při snížené maximální rychlosti (obvykle 80 km/h) vydrží jízdu 100 až 1000 km (viz reklamní údaje výrobců).
Oprava defektu Runflatových pneumatik však není možná!

Označení dojezdových pneumatik různých výrobců:

Bridgestone RFT
Continental SSR,CSR
Dunlop DSST, ROF
Firestone RFT
GoodYear EMT, ROF (RunOnFlat)
Hankook RunFlat
Michelin ZP
Nokian RunFlat
Pirelli R/F, RUNFLAT
Vredestein VRFC
Yokohama Run Flat


Systém monitorování tlaku v pneumatikách

Protože runflatové pneumatiky po ztrátě tlaku jednoduše pokračují v jízdě, aniž by méně zkušený řidič zaregistroval možný defekt, použití pneumatik typu Runflat vyžaduje přítomnost palubního systému. Tento systém dává řidiči vědět, o poklesu tlaku v pneumatice a nutnosti servisu.
Používají se dvě technologie:

odrážka

TPMS (Tire Pressure Monitoring System). Přímý měřící systém s čidlem přímo v pneumatice. Součástí čidla je senzor tlaku, teploty, baterie a vysílač pro radiový přenos dat do palubní jednotky vozidla

m pneuservisu vám rádi po telefonické domluvě a objednání přezujeme váš motocykl na počkání s možností naplnění přípravku Ultraseal do nových pneumatik.

RYCHLÝ KONTAKT

Petr Matějka
Mikoláše Alše 639
Horoměřice, 252 62
+420 777 136 386
+420 602 386 136

OTEVÍRACÍ DOBA:

PO.- ČT. 9hod - 17hod.

PÁ. -      9hod. - 15hod.

SO. - ZAVŘENO

 


 

qr

E-mail: pmpneuservis@email.czNaše novinky
5. 12. 2022 Pojďte pracovat do rodinného kolektivu zavedeného pneuservisu v Horoměřicích. Více ›
22. 2. 2019 Náš pneuservis využívá k práci s vašimi pneumatikami stroje špičkové technologie značky John Bean. Více ›
14. 10. 2021 Vyčistili jsme značně znečištěné vozidlo z venku i uvnitř pomocí NANO technologie. Více ›
18. 7. 2017 Pokud vlastníte speciální drahé disky kol a podařilo se vám je odřít o obrubník či jinak poškodit, nezoufejte. Více ›
Zobrazit všechny novinky >